Usługi detektywistyczne Warszawa

Detektywi warszawa ceny

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
Zespół Aspergera – to obecnie nagminny problem. Sporo dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Przyczyn może być mnóstwo. Specjaliści nie są w stanie wskazać jednoznacznie.  Jedno jest pewne: takie dzieci potrzebują terapii. Wielkie poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?
Metoda Krakowska – walory
Rodzice, jeśli słyszą o kłopotach rozwojowych swojego dziecka są załamani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie początkowy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania odpowiedniej terapii. Wysiłek rodziców jest na wagę złota i bezpośrednio przekłada się na zdrowie dziecka. Rozglądając się opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość młoda terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez wiele lat pracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tym fundamencie zbudowała zasady terapii pomagającej dzieci dzieci autystyczne. Czym cechuje się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Sporo rodziców z zadowoleniem z niej korzysta. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Polega na pobudzaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przejście dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to się dzieje spontanicznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie ma nauka czytania. Dlatego dziecko od początku uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – nawet 2-latki mogą nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci łatwiej pojmują otaczającą je rzeczywistość, kiedy umieją czytać.
Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań przez słuchawki. Ten proces jest dla niektórych wymagający, ponieważ dziecko nie chce współpracować.
Kolejna część to wykorzystywanie przeróżnych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku następujące umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, szeregowanie, logikę, rozpoznawanie emocji a także mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wymienione powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, zabawki, karty i inne.
Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Powinno się ją precyzyjnie, po to aby pomóc swojemu dziecku.